Menu

Optymalizacja zatrudnienia, wynagrodzeń i struktur organizacyjnych - Jarosław Witold Marciniak, Jarosław Marciniak

Cechy produktu

  • ISBN 9788381070652 
  • Autor Jarosław Witold Marciniak, Jarosław Marciniak 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Warunki współczesnej gospodarki i wprowadzane na dużą skalę zmiany w organizacjach wymagają profesjonalnych przedsięwzięć w obszarze HR, głównie racjonalizacji poziomu zatrudnienia i dobrania potencjału zatrudnionych do nowych wymagań dotyczących zadań i stanowisk.

Publikacja dostarcza kompleksowej wiedzy na temat użytkowanych w praktyce zarządzania rozwiązań prowadzących do racjonalizacji zatrudnienia w firmie i do wzrostu jej produktywności. Omówiono w niej szczegółowo takie zagadnienia, jak:
znaczenie optymalizacji zatrudnienia w zarządzaniu firmą,
przeprowadzanie analizy zatrudnienia i organizacji pracy i struktury marki,
zadania kadry kierowniczej w procesie optymalizacji zatrudnienia,
sposób analizy przerostów i niedoborów zatrudnienia, a także luki kompetencyjnej,
działania uzupełniające w procesie optymalizacji zatrudnienia (przesunięcia wewnętrzne, telepraca, zadaniowy czas pracy, outsourcing),
redukcja zatrudnienia (polityka i zasady zwolnień, adekwatna komunikacja),
outplacement, czyli zwolnienia monitorowane.

Zawarte w książce narzędzia ułatwiające przeprowadzenie procesu racjonalizacji zatrudnienia procedury nowoczesnania, formularze, ankiety pozwolą na przygotowanie i przeprowadzenie tego procesu w sposób efektywny oraz na zminimalizowanie negatywnych skutków zwolnień pracowników.

Pierwsze wydanie tej publikacji ukazało się w 2009 roku pod tytułem Optymalizacja zatrudnienia. Zwolnienia, outsourcing, outplacement. W obecnej edycji tekst został uaktualniony oraz pokaźnie zwiększony dodano dwa rozdziały poświęcone działaniom niezbędnym przy optymalizacji zatrudnienia (zarządzanie wiekiem pracowników, talentami i ryzykiem personalnym) i racjonalizacji systemu wynagrodzeń.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.