Menu

Osoby z niepełnosprawnością i sztuka. Udostępnianie - percepcja - integracja

Cechy produktu

  • ISBN 9788381421713 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 196 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka dotyczy koncepcji i problemów związanych z dobraniem odbioru sztuk wizualnych do percepcji osób z przeróżnymi dysfunkcjami, m.in. Wzrokowymi, słuchowymi, intelektualnymi. Autorzy zaprezentowali działania środowisk muzealnych, historyków sztuki oraz traduktologów mierzących się z udostępnianiem sztuki odbiorcom z dysfunkcjami.To publikacja naukowa o wyjątkowo nowatorskiej metodzie w podejściu do tytułowych zagadnień.

zaimplementowane metodologie badawcze, mające swoje oparcie w naukach humanistycznych, społecznych, medycznych i prawnych, czynią z niej tom wzorcowy.Krąg potencjalnych odbiorców jest wyjątkowo obfity: od historyków sztuki i kulturoznawców, przez architektów, po specjalistów z zakresu medycyny, psychologii, socjologii i opieki społecznej.

To lektura dla każdego - współobywatela współistniejącego z obecnymi w naszym społeczeństwie osobami niepełnosprawnymi. Po jej przeczytaniu niejeden czytelnik zamieni pojęcie „wykluczenie” na „współistnienie”, a „inny” stanie się „taki sam” jak on sam.

Prezentowana publikacja jest bardzo ważna, niezbędna i oczekiwana na polskim rynku wydawniczym.Z recenzji prof. Zw. Dr.hab. Jana Wiktora Sienkiewicza

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.