Menu

Ośrodek przyjemności. Zaufaj swoim instynktom

Cechy produktu

  • ISBN 9788380886568 
  • Autor Morten L. Kringelbach 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 317 
  • Rok wydania 2017 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

JAK PRZYJEMNOŚĆ I NAGRODA WARUNKUJĄ NASZE DECYZJE? DLACZEGO NIE ODCZUWAMY PRZYJEMNOŚCI W STANACH DEPRESJI? CZY PRZYJEMNOŚCI ODGRYWAJĄ ROLĘ W UCZENIU SIĘ? Morten Kringelbach w swojej książce eksploruje temat najszczególniej podstawowych ludzkich dążeń do zaspokojenia oczekiwań i odczuwania przyjemności.

Autor jest nie tylko cenionym w świecie neurobiologiem, lecz także utalentowanym dziennikarzem, potrafiącym przetłumaczyć wyniki badań naukowych na język codziennego życia. Jego wywód gromadzi odniesienia do filozofii, antropologii, psychologii i neurobiologii.

Liczne przykłady i anegdoty sprawiają, iż książka, niosąca ze sobą sporą porcję wiedzy, jest też pasjonującą lekturą. Gdybyśmy mogli wybierać, zapewne niewielu z nas zdecydowałoby się na życie pozbawione emocji; z drugiej strony, dużo osób uważa, że emocja stanowi przeszkodę w rozumnym działaniu.

Emocja nie jest jednak antytezą rozumu, przeciwnie, nieracjonalna jest walka z pragnieniami i przyjemnościami życia, są one bowiem fundamentem wszelkich ludzkich zachowań. [...] Zrozumienie i akceptacja mechanizmów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności i oczekiwań w systemie złożonych interakcji zachodzących pomiędzy dynamicznością mózgową a subiektywnymi doświadczeniami może pomóc nam podejmować adekwatne decyzje, odkrywać radości życia i czuć się szczęśliwym człowiekiem.

Morten Kringelbach, fragment wstępu do książki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.