Menu

Padaczka u osób starszych

Cechy produktu

  • ISBN 9788320059663 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Oddajemy do rąk Czytelników kolejną pozycję Biblioteki Polskiego Towarzystwa Epileptologii Dokonano w nim interdyscyplinarnego przeglądu obecnej wiedzy na temat szczególnych problemów, które należy uwzględnić w diagnostyce różnicowej głównie występujących w tym wieku stanów napadowych.

Omówione zostały także zasady progresywnania diagnostycznego i leczenia padaczki u osób starszych. Badania epidemiologiczne wskazują, iż częstość występowania padaczki jest najwyższa u osób w starszym wieku.

Ta grupa stanowi unikatowe wyzwanie w zakresie diagnozy i leczenia ze względu na różnice w obrazie klinicznym i etiologii w porównaniu z młodszymi osobami, występowanie chorób współistniejących i zaburzenia poznawcze u dużej części pacjentów oraz zmiany fizjologiczne, które wpływają na postępowanie farmakologiczne.

Pomimo ogromu i złożoności problemu przeprowadzono w tej populacji zaskakująco mało badań klinicznych. Napady i padaczka u osób starszych są ważnym i coraz częstszym klinicznym problemem, na co szczególną uwagę muszą zwracać lekarze neurolodzy, psychiatrzy i lekarze medycyny rodzinnej.

Padaczka u osób starszych musi być za każdym razem rozpatrywana w kontekście współwystępowania innych chorób, a także wzajemnych ich relacji.W kolekcji dotychczas ukazały się:Padaczka. Diagnostyka różnicowa padaczkowych i niepadaczkowych incydentów napadowychPadaczka.

EtiologiaPadaczka. Obraz kliniczny napadów padaczkowych

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.