Menu

Pali się moja panienko - Jerzy Kronhold (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308067543 
  • Autor Jerzy Kronhold 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 88 

Opis

Po wydanym w 2016 roku tomie Skok w dal – nominowanym m.in. Do nagrody Nike i uhonorowanym Nagrodą im. Bednarczyków –Jerzy Kronhold powraca z nową książką. Oczywiste nawiązanie do kultowej tragikomedii Miloša Formana dotyczy tutaj nie tylko tytułu,w dodatku tonu i charakteru zawartych w tomie wierszy. Zwykle jednak Kronhold posługuje się tytułową frazą jako niejednoznacznym, słodko-gorzkim i niepokojącym opisem naszych czasów.

Poeta podzielił swoje najnowsze teksty na dwa cykle. W pierwszym, zatytułowanym Śmieszne historie, wyszukamy wiersze dłuższe, barwne i narracyjne, zaś na drugą część tomu, Bagatele, składają się poetyckie drobiazgi - fraszki, aforyzmy, haiku.

Sam autor pisze: „Jest to nieznaczna kronika wydarzeń niezwykłych, sięgających dzieciństwa i młodości, przyprawiona ironią i nostalgią. Swoisty humor i krótka rubaszna facecja ożywiają ten zbiór duchem polsko-czeskiego pogranicza”.

Czytelnicy szukający w tym tomie specyficznej dla Kronholda intensywności wynikającej z napięcia pomiędzy powagą i drwiną będą więcej aniżeli usatysfakcjonowani.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.