Menu

Pan Mercedes

Cechy produktu

  • ISBN 9788381257817 
  • Autor Stephen King 
  • Wydawnictwo Albatros 
  • Ilość stron 576 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych pań i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy…Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego poprzez niego samochodu ginęli ludzie.

Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana. Gdy Bill Hodges traci już nadzieję na sprawiedliwość, dostaje list od „mężczyzny Mercedesa”, jak zdążyły nazwać go media.Hodges wie, że musi zrobić wszystko, by zapobiec kolejnej tragedii, która może pochłonąć o niemało więcej ofiar.Pan Mercedes to historia o wojnie pomiędzy dobrem a złem autorstwa niekwestionowanego mistrza pióra, który wyśmienicie zagłębia się w umysł opętanego mordercy.Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego.

W 2015 roku Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Kryminałów przyznało Stephenowi Kingowi Nagrodę im. Edgara Allana Poe za powieść Pan Mercedes.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.