Menu

Panowie z Reigate. The Adventure of the Reigate Squire

Cechy produktu

  • ISBN 9788379506200 
  • Autor Arthur Conan Doyle 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 82 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition.Inne tytuły polskich przekładów to: ‘Dziedzice z Rejgeth’, ‘Zagadka z Reigate’, ‘Łamigłówka z Reigate’ i ‘Tajemnica morderstwa w Reigate’.

Podobnie jak w opowiadaniu Sprawa diabelskiej stopy, Doktor Watson nakłania Holmesa do wyjazdu na urlop, by odpoczął od rozwiązywania zagadek. Zamieszkują u pułkownika Haytera, kolegi Watsona z wojny, w wiejskim zaciszu koło Reigate w hrabstwie Surrey.

Jednak wkrótce po ich przybyciu ma miejsce kolekcja dramatycznych zdarzeń. Wpierw następuje włamanie w posiadłości miejscowego właściciela ziemskiego Actona. Włamywacze przeszukali bibliotekę, zabierając dziwny łup: tom Homera, dwa platerowane świeczniki, przycisk do papieru z kości słoniowej, niewielki dębowy barometr i kłębek sznurka.

Nazajutrz u sędziego Cunninghama zastrzelony zostaje stangret. Nastąpiło to kwadrans przed północą, a zabity był ubrany, jakby oczekiwał wizyty. Pułkownik wyjaśnia, iż Acton i Cunningham toczą proces o kawałek ziemi.

Holmes mimo protestów Watsona postanawia zająć się sprawą. Sędzia i jego syn zgodnie twierdzą, iż widzieli mordercę uciekającego poprzez parkan. W dłoni zabitego znaleziono skrawek papieru ze słowami ‘dowiesz się’ i ‘może’… (za Wikipedią).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.