Menu

Pasja i dyscyplina strategii

Cechy produktu

  • ISBN 9788381750325 
  • Autor Krzysztof Obłój 
  • Wydawnictwo Poltext 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Sukces firmy jest za każdym razem pochodną strategicznych wyborów i szczęścia. Na szczęście nie mamy wpływu, możemy mu jednak pomagać dyscypliną.Dyscyplina strategii wymaga od menedżerów starannej analizy i interpretacji zmian w otoczeniu, przezroczystego ustalenia granic firmy, wyznaczenia ambitnych celów i zbudowania zyskownego modelu biznesowego.

Taka jest dobra praktyka zarządzania, bez względu na stopień złożoności organizacji i dynamiki rynku.Praktykę można uczynić jednak jeszcze lepszą, dodając do dyscypliny marzenia i pasję. Tylko pasja jest bowiem źródłem prawdziwych innowacji i zmian.

Każe sięgać w przyszłość, przekraczać oczywiste granice, łamać branżowe kanony myślenia, zadawać nieoczywiste pytania: dlaczego tak? i dlaczego nie?Pasja buduje także motywację i zaangażowanie, które dają firmie sens istnienia, a pracownikom odrobinę zwyczajnej radości.

Dlatego dopiero połączenie pasji i dyscypliny kreuje strategie i producenta, które wygrywają w zderzeniu z konkurencją.O nich i dla ich liderów jest ta książka. Prof. Dr hab. Krzysztof Obłój jest znanym specjalistą z zakresu zarządzania strategicznego i międzynarodowego.

Wykłada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego, a także w renomowanych zagranicznych szkołach biznesu, m.in. University of Illinois, ESCP Europe Business School, Henley Business School, IEDC-Bled School of Management, Sun Yatsen University.

Jego książki i artykuły są publikowane w USA i Europie (m.in. Jest współautorem Change Management in Transition Economies – New York 2003, Strategy in Transition – Oxford 2005, Contemporary Corporate Strategy: Global Perspective – London 2007).Książki wydane w Polsce: Strategia sukcesu marki, Strategia organizacji: w poszukiwaniu trwałej przewagi konkurencyjnej, a także Refleksje o zarządzaniu stały się bestsellerami.***Prof.

Krzysztof Obłój pracował jako doradca zarządów wielu firm zagranicznych, a także krajowych, m.in. ABB, Allianz, Budimex, Fresenius-Kabi, Goodyear, Eurozet, GSK, LPP, Orange, PressGlass, Sanitec, SAP, TZMO.

Był członkiem rad nadzorczych spółek Agora, Ambra, Alior Bank, Eurobank, Orlen i PZU, a w momencie obecnej jest członkiem rad nadzorczych Impel SA, a także Prochem SA.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.