Menu

Pęknięta korona - Grzegorz Wielgus, Anna Płaskoń-Sokołowska (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362577750 
  • Autor Grzegorz Wielgus 
  • Wydawnictwo Initium 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Kraków, rok 1273.Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. W śledztwo włącza się brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor, posiadający za sobą dochodzenia w Prowansji oraz Italii przeciwko katarom i waldensom.

U boku mnicha staje dwóch rycerzy z Małopolski - Jaksa, pogrążony w dekadencji członek zasłużonego rodu Gryfitów,, a także Lambert z Myślenic, szlachcic niewielkiego znaku, a zarazem wybitny fechmistrz. Dawni kompani błyskawicznie natrafiają na ślady wiodące do ruin owianego złą sławą zamku Lemiesz.

Poszukiwania zabójcy zostają jednak przerwane poprzez doniesienie o kolejnym zgonie. W zgorzałym dworze pewnego magnata zostaje odkryte ciało zwęglonego rycerza – zginął w czasie odprawiania pogańskiego rytuału przed obrazem, którego choćby ogień nie odważył się tknąć.zaczyna się awanturnicza przygoda, prowadząca towarzyszy prosto w cień doliny mieczy.

dzisiaj mogą ufać już tylko sobie nawzajem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.