Menu

Pełnomocnictwo, prokura, reprezentacja stron umów w obrocie nieruchomościami - Wojciech Gonet (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381870672 
  • Autor Wojciech Gonet 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 540 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W publikacji przestawiono zasady właściwej reprezentacji przeróżnych podmiotów (w tym: Skarbu Państwa, przedsiębiorców w upadłości, przedsiębiorców realizujących innowacyjnanie restrukturyzacyjne, spółek prawa handlowego, jednostek samorządu terytorialnego, osób małoletnich, osób ubezwłasnowolnionych w pełni i częściowo) przy zawieraniu umów związanych z obrotem nieruchomościami oraz wyjaśniono zasady udzielania zgód wymaganych do dokonania przedmiotowych czynności i formę właściwą dla przedmiotowych zgód.Autor omawia na dodatek problematykę formy sporządzanego za granicą pełnomocnictwa do zawarcia w Polsce umowy mającej za przedmiot nieruchomość, zasad jego legalizacji oraz użytkowania prawa właściwego do podmiotów zagranicznych dokonujących czynności prawnych związanych z obrotem nieruchomościami na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.Przedstawione zasady reprezentacji zróżnicowanych podmiotów dotyczą wszelkich umów, wobec czego opracowanie będzie {pomocn|przydatn)e także przy zawieraniu umów innych niż związanych z nieruchomościami.

Poruszono m.in. Zagadnienie zawierania umów z „samym sobą”, w tym problem możliwości zawarcia umowy innej niż o pracę pomiędzy gminą a jej wójtem. Adresaci:Książka jest przeznaczona dla notariuszy, aplikantów notarialnych, radców prawnych, adwokatów oraz referendarzy sądowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.