Menu

Perveriada - Jan Jamiński (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381472364 
  • Autor Jan Jamiński 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 434 
  • Rok wydania 2018 

Opis

"Diaboliczna intryga z wielką sztuką w tleZnany kreator mody Herro przegrywa aukcję dwóch obrazów z końca XVI wieku autorstwa holenderskiego malarza van der Hoesa. Wkrótce otrzymuje zaproszenie od zwyciężczyni aukcji, tajemniczej Larfy d’Arras, która proponuje mu bezterminową dzierżawę obrazów w zamian za podpisanie pewnej umowy.

Od tej chwili Herro inicjuje przygotowywać pokazy, które okazują się zbyt kontrowersyjne nawet dla tolerancyjnego świata mody... Perwersyjna relacja, jaka dopasuje tych dwojga, stanie się kanwą historii z pogranicza sztuki, erotyki, mody i powieści sensacyjnej.

Kim okaże się ekscentryczna Larfa d’Arras? Jaką tajemnicę kryje linia niedokończonych portretów z XVI wieku? Kto tak naprawdę stoi za tą diaboliczną intrygą?Kawał literatury z najwyższej półki. Choć fabuła „Perveriady” osadzona jest współcześnie, nie sposób pozbyć się wrażenia, iż gęsta atmosfera, nasycone barwy narracji i niejednoznaczni bohaterowie pochodzą wprost z mrocznych zakamarków epoki fin de siecle.

Debiut Jana Jamińskiego należy czytać w towarzystwie lampki – potrzebnie! – czerwonego wina.Agnieszka Rachwał-ChybowskaJan Jamiński rozprawia się ze schematami fabularnymi. Gdy już czytelnikowi wydaje się, iż wie, dokąd zmierza historia, okazuje się, iż dał się zwieść.

Bo, czytając tę powieść, najlepiej przestać przewidywać, a pozwolić się zaskakiwać. Malarskie opisy, ładne dialogi i świeże metafory pozwalają czerpać przyjemność z nieprzewidywalności.Joanna Wrycza-BekierJan Jamiński (ur.

w 1975 r.) – z wykształcenia fizyk. W 1996 roku zadebiutował jako poeta w poznańskim Arkuszu. Jego wiersze, a także eseje ukazały się w antologii Beatus qui amat(1997) w zbiorze Zanim wypełni się wiek (2000) a także w czasopismach Odra i Pro Arte.

obecnie pracuje jako analityk biznesowy w sektorze medialnym. Hobbistycznie projektuje i wykonuje biżuterię w stylu retro. W twórczości pisarskiej próbuje znaleźć dla siebie niszę w obszarze stonowanej fabuły sensacyjnej o wyraźnym erotycznym tle.

"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.