Menu

Piękne kłamstwa

Cechy produktu

  • ISBN 9788366335783 
  • Autor Peter Swanson;Ewa Penksyk-Kluczkowska 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią. Harry Ackerson od dawna podziwiał swoją nieziemsko piękną i seksowną macochę Alice, która, choć ostatnio nieco powściągliwa, za każdym razem była dla niego miła i okazywała mu troskę.

Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje – policja wierzy, że popełnił samobójstwo. Zrozpaczony Harry wraca do domu ojca w Maine i razem z Alice starają się otrząsnąć z rozpaczy i odkryć, co tak naprawdę się stało.

Harry próbuje także uporządkować sprawy spadkowe, w tym antykwariat, dorobek życia Ackersona seniora. Pewnego dnia pojawia się tu błyskotliwa i nieodgadniona dziewczyna, Grace McGowan. Choć Grace twierdzi, iż niedawno przeniosła się w te okolice, Harry podejrzewa, iż wie ona o jego rodzinie istotnie więcej niżeli się do tego przyznaje.

Ale Grace nie jest jedyną interesującą kobietą, która okazuje mu zainteresowanie – ponadto zmysłowa Alice zbliża się do niego. Kobiety posiadają coraz obszerniejszy wpływ na oczarowanego Harry’ego. A on ma wrażenie, iż im lepiej je poznaje, tym bardziej obawia się, że obie skrywają mordercze sekrety i żadna z nich nie mówi prawdy.

A to dopiero początek dramatycznych wydarzeń – policja sygnalizuje Harry’ego, że jego ojca ktoś zepchnął ze skały… Klimatyczny, stylowy thriller, którego czytanie jest prawdziwą przyjemnością. „Sunday Mirror” Wybuchowa mieszanka uwodzenia, obsesji i mrocznych sekretów.

„New York Journal of Books” Peter Swanson jest autorem powieści Dziewczyna z zegarem zamiast serca, finalistki Los Angeles Times Book Prize; Czasem warto zabić (Marginesy 2016), zwyciężczyni New England Society Book Award, i finalistki CWA Ian Fleming Steel Dagger, i Każdy jej strach (Marginesy 2017).

Jego książki przetłumaczono na trzydzieści języków, a opowiadania, wiersze i artykuły ukazały się w „Asimov’s Science Fiction”, „The Atlantic”, „Measure”, „The Guardian”, „The Strand Magazine” i „Yankee”.

Skończył Trinity College, Uniwersytet Massachusetts w Amherst, Emerson College. Mieszka z żoną w Somerville w Massachusetts.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.