Menu

Piękno ciała

Cechy produktu

  • ISBN 9788301207014 
  • Autor Milan Cabrić;Leszek Pokrywka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 180 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Temat spektakularna ciała nie jest błahy! Czy jestem atrakcyjny/interesująca? Czemu podobają mi się te osoby, a nie inne? Jakie zagrożenia niesie za sobą bezkrytyczna pogoń za medialnym ideałem spektakularna? Dlaczego różnimy się w ocenie efektowna ciała? Jak spektakularność naszego ciała wpływa na nasze codzienne życie? Jak wygląda ładne ciało? Autorzy próbują odpowiedzieć na te i inne podobne pytania, wykorzystując najnowsze wyniki badań naukowych z przeróżnych dziedzin zajmujących się błyskotliwością ciała ludzkiego, m.in.

antropologii, medycyny, psychologii ewolucyjnej czy historii sztuki. Choć na większość z tych pytań można szukać odpowiedzi w popularnych magazynach, to jednak ich poziom pozostawia niemało do życzenia. Tymczasem błyskotliwość ciała to „problem” dotyczący każdego z nas i mający bardzo pokaźny wpływ na nasze życie.

dane na ten temat zasługują więc na jak najstaranniejsze, oparte na wiedzy naukowej, przedstawienie. W książce można znaleźć m.in.: analizę antropometryczną osób uznawanych za ładne, sporządzoną na podstawie unikatowych i szczególnie dokładnych informacji zebranych przez autorów, wskazujących jakie właściwości budowy ciała wyróżniają szczególnie ciekawe kobiety od przeciętnej; analizę starożytnego wzorca piękna „boskiej proporcji” w odniesieniu na dodatek do współczesnych piękności; opis powodów decydujących o różnicach oceny atrakcyjności ciała występujących między ludźmi.

Publikacja asygnowana jest dla osób poszukujących rzetelnej wiedzy pomagającej im lepiej zrozumieć własne odczucia związane z błyskotliwością budowy ciała. Mieści również funkcjonalne wskaźniki zezwalające kobietom ocenić, czy ich budowa ciała daje im szansę na wygranie konkursu piękności.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.