Menu

Pierścionek z cyrkonią - Krzysztof Piotr Łabenda (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191838 
  • Autor Krzysztof Piotr Łabenda 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 276 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią„ to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach.

Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już — jak to się mawia — jako osoby po przejściach.

„Pierścionek z cyrkonią” to nad wyraz intrygująca, a poprzez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości.

Piotra Bonerskiego poznajemy tuż po tym, jak zostaje wdowcem. Jest zmęczony emocjami towarzyszącymi mu poprzez ostatnie dni oraz przeżyciami minionych lat. Znaczną ulgę przynosi mu decyzja o posegregowaniu rzeczy Ewy. Odczuwa wyjątkowo kojący spokój... Ten stan psychicznego odprężenia pojawił się pierwszy raz, gdy do drzwi domu zapukali policjanci z wieścią o śmiertelnym wypadku jego żony. Przestraszył się wówczas samego siebie. Żadnego żalu, przygnębienia, wyłącznie początkowe niedowierzanie, które następnie zmieniło się w uczucie wyzwolenia. Wróciło to utracone przed laty wrażenie, iż może luźno oddychać pełną piersią. Z radością zauważył, iż towarzyszący mu od dawna strach nagle zniknął. Wspomnienie tych kilku pierwszych nieprzeciętnych i szczęśliwych lat, jakie przeżył z Ewą, mieszało się z gorzką refleksją, że większość małżeńskiego życia byli jednak nie tyle ze sobą, co obok siebie. Wyjął z szuflady granatowe pudełeczko, a z niego subtelny złoty pierścionek z niewielką cyrkonią. Od wielu już lat Bonerski nie rozstawał się z nim, traktując go jak relikwię. Ten drobiazg spoczywał w szufladzie przez wszystkie te długie lata, przez które on i Ewa byli małżeństwem. Nosił go na łańcuszku, zanim się ożenił, zdjął na krótko przed ślubem. Dzisiaj mógł go znów nosić. Co więcej – mógł odszukać kobietę, dla której był on przeznaczony...

darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.