Menu

Pierwsza miłość

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007356 
  • Autor Iwan Turgieniew 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 68 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"

„Pierwsza miłość” to krótka powieść, w której autor dochodzi do pewnej równowagi i sugeruje, iż miłość, podobnie jak przyroda, może być dla człowieka źródłem nie tylko tragizmu, ale też i spektakularna.

W drugiej części ogrodu przedzielonego parkanem zamieszkuje młoda dziewczyna o imieniu Zinaida. Wokół niej krąży wielu adoratorów, ona zabawia się ich kosztem, wzbudzając w nich zazdrość. Wystawia ich na liczne próby, lecz żaden z tych zwolenników, nie wyłączając Włodzimierza, nie będzie zwycięzcą. Pewnej nocy Włodzimierz dokonuje przypadkowego odkrycia: Zinaida i jego ojciec mają schadzkę w ogrodzie. Ojciec Włodzimierza jest przystojnym, pewnym siebie uwodzicielem, któremu żadna kobieta nie zdołała się oprzeć. To odkrycie powoduje, że Włodzimierz szaleje z bólu. Wyleczy się jednak z tej pierwszej miłości, z owego oczarowania, kochanków zaś spotka tragiczny los…

Turgieniew ze skrupulatnością entomologa analizuje spustoszenie, jakiego dokonuje uczucie miłosne u rozmaitych postaci.

"


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.