Menu

Pies Baskerville'ów

Cechy produktu

  • ISBN 9788377794098 
  • Autor Arthur Conan Doyle 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo MG 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"Pies Baskerville’ów – kryminał zwany przez niektórych dreszczowcem, powodujący owe dreszcze na naszych plecach w sposób wyszukany, nieśpieszny i pełen staroświeckiego wdzięku. Skrupulatnie budowane napięcie, stylowa narracja, smaczne dialogi – to wielka przyjemność czytania! Conan Doyle, podobnie jak inni znakomici pisarze, jakoś się nie starzeje.

Monika Szwaja

Wydana w 1901 roku powieść Arthura Conan Doyle’a uchodzi dziś za tradycyjny kryminał. Jest z pewnością arcydziełem gatunku, legendarnym tekstem, inspirującym – wciąż – także współczesnych autorów. Pisarz sięgnął w niej umiejętnie po popularną estetykę grozy, wzbogacając o wątki niesamowite opowieść o zagadce ewidentnie kryminalnej. I choć jej wyjaśnienie, mimo że – w zgodzie z przekonaniami filozoficznymi Doyle’a – dokonuje się na gruncie nauki, to jednak niesamowity klimat narracji, opisy mgielnych pejzaży spowijających angielskie mokradła – na trwałe zagościły w świadomości czytelników. Rewelacyjny detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swym asystentem, nieco ociężałym doktorem Watsonem, muszą tym razem zmierzyć się z zagadkowym potworem, przypominającym ogromnego psa, który grasuje na angielskiej prowincji zabijając samotnych wędrowców.

Czy detektywi rzeczywiście stają tym razem wobec paranormalnego zjawiska? Czy ofiary potwora coś łączy? Dzisiejszy miłośnik mrocznych filmowych obrazów, jak “Z archiwum X” oraz fani rysunkowych ruchomych obrazów z serii o Scoobie Doo i wesołej ferajnie przyjaciół stawiających czoła różnorodnym zjawom, duchom i potworom – z przyjemnością odszuka w powieści Doyle’a podobne wątki.

Jarosław Klejnocki

"


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.