Menu

Pies na diecie BARF - Małgorzata Olejnik.

Cechy produktu

  • ISBN 9788328341456 
  • Autor Małgorzata Olejnik 
  • Wydawnictwo Septem 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Zadbaj o zdrowie swego psa! BARF, czyli biologicznie stosowna minimalistyczna dieta, sposób żywienia zaproponowany przez australijskiego weterynarza Iana Billinghursta, zyskuje coraz większe zachwyt wśród właścicieli psów na całym świecie.

Małgorzata Olejnik, autorka pierwszego polskiego poradnika BARF wydanego w 2016 roku, idzie o krok dalej. W nowej książce udowadnia, że BARF jest holistycznym podejściem do dobrostanu naszych pupili i może stanowić dietoterapię i dietorofilaktykę wielu częstych psich schorzeń.

Regularne monitorowanie parametrów chemicznych organizmu ma spore znaczenie diagnostyczne. To najkorzystniejszy sposób, żeby w porę zareagować, dodatkowo dietą, na ewentualne nieprawidłowości. Zwierzęta nie mogą powiedzieć, jak się czują - w głównej mierze ich gorszy wygląd albo zmiana w zachowaniu to znak, iż w organizmie trwają procesy patologiczne.

Wszyscy wiemy, iż lepiej leczyć wcześniej niżeli za późno, a jeszcze lepiej uniemożliwiać niż leczyć. Dzięki tej książce dowiesz się, jak interpretować wyniki badań psa i jak na nie wpływać, stosownie komponując posiłki dla swego pupila.

Autorka omawia najczęstsze choroby psiaków, takie jak cukrzyca, choroby wątroby, nerek czy trzustki,, a także radzi, jak im zapobiec za pomocą diety i odpowiednio dobranych , a także makroelementów. W publikacji wyszukasz praktyczne tabele, a także kilka sprawdzonych przepisów.

O autorze Małgorzata Olejnik — specjalistka dietetyk i doradca żywieniowy z wykształceniem medycznym. Jej pasję stanowi pogłębianie wiedzy w obszarze żywienia psów i kotów. Właścicielka i hodowczyni psów rasy yorkshire terier i biewer yorkshire terier.

Od 2006 roku właścicielka specjalistycznego sklepu ze zdrową żywnością dla psów i kotów. Pomaga w wyborze diety, doborze karmy, komponuje posiłki BARF. Blogerka, autorka artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej, lokalnej i branżowej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.