Menu

Plac Konstytucji

Cechy produktu

  • ISBN 9788380323483 
  • Autor Dominika Buczak 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Dawno nie było tak wciągającej historii rodzinnej. Wciągającej i wzruszające jak kultowy „Dom”.Jest gorący lipiec 1952 roku. Socjalizm wkracza w życie Polaków i Polek pełną parą. Nowi ludzie na ruinach i gruzach wznoszą świeże miasto i system.

W tym wszystkim młodziutka Mania - studentka Politechniki, aktywna członkini Związku Młodzieży Polskiej, gorąca zwolenniczka ustroju, czynna współtwórczyni MDMu.Maria nie chce być zależna od panów. Chce być przodowniczką pracy, poprawną obywatelką w nowym społeczeństwie.

Z spektakularnym, olśniewającym potęgą Placem Konstytucji wiąże swoją przyszłość. Dziewczyna spod Otwocka chce żyć w wielkim świecie, gdzie jest metro, całodobowe sklepy i wszystko na wyciągnięcie ręki.Wbrew oczekiwaniom, jednorazowa przygoda z przypadkowo poznanym chłopakiem momentalnie determinuje jej życie.

Urodzi dziecko i wyjdzie za kolegę, ponieważ tak trzeba, tak się opłaca i tak jest rozsądnie.Przemilczenia, niezadane pytania, niewypowiedziane sekrety i nużąca codzienność powodują, że marzenia młodej dziewczyny rozmywają się we mgle.

To wszystko na tle mrocznego czasu 68. Roku, terroru stanu wojennego, w końcu oddechu wolności młodego kapitalizmu, aż po wewnętrznie rozdartą i podzieloną Polskę czasów współczesnych.To opowieść o walce pomiędzy tym, czego się pragnie, a tym co należy zrobić.

O wyborach podyktowanych sercem i wymuszonych polityką. O pogmatwanych ścieżkach przeznaczenia i ironii losu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.