Menu

Początki

Cechy produktu

  • ISBN 9788366381308 
  • Autor Carl Frode Tiller 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Ilość stron 386 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty.Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, iż z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn – w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce.

Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem ostro skręcić, było to, iż mogłem trochę bardziej się postarać.Historia Terjego musiała skończyć się samobójstwem. Poprzez całe życie tłumił swoje uczucia, był ironiczny i chropowaty, a naturę rozumiał lepiej niż innych ludzi.

Carl Frode Tiller stopniowo cofa się do coraz wcześniejszych wydarzeń i wnika w psychikę swojego bohatera, żeby stworzyć fascynujący obraz jego dramatu egzystencjalnego i walki z wewnętrznymi demonami.Początki to przenikliwa diagnoza dysfunkcyjnej rodziny i kryzysu więzi międzyludzkich nominowana do Nagrody Rady Nordyckiej i Nagrody Norweskich Krytyków Literackich.Fascynująca kompilacja, czarny humor, poruszające sceny, psychologiczna głębia i poetycki sznyt.„Aftenposten”

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.