Menu

Podatki - finanse - przedsiębiorstwo

Cechy produktu

  • ISBN 9788378754978 
  • Autor Bożena Ciupek 
  • Ilość stron 174 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Zagadnienia podatkowe, wyjątkowo w odniesieniu do przedsiębiorstw i ich finansów, są nad wyraz złożone i jako takie mogą być rozpatrywana z wielu punktów widzenia. Współcześnie problematyka podatkowa obejmuje nie tylko ekonomiczną treść instrumentów podatkowych,także związki przyczynowo-skutkowe zachodzące pomiędzy procesami gromadzenia publicznych zasobów pieniężnych a postawami podatników wobec nich.

Niniejsza monografia pt. Podatki – finanse – przedsiębiorstwo stanowi zbiór opracowań dotyczących jednocześnie ogólnej problematyki systemu podatkowego i jego skuteczności fiskalnej, jak także problemów szczegółowych dotyczących otoczenia podatkowego przedsiębiorców, obowiązków podatkowych oraz wywiązywania się z zobowiązań podatkowych podmiotów gospodarczych.

Przedstawione rozważania zostały przygotowane przez laureatów konkursów na najkorzystniejszą pracę licencjacką i najkorzystniejszą pracę magisterską o tematyce podatkowej. Konkursy organizowane są od kilku lat, wspólnie poprzez Krajową Izbę Doradców Podatkowych Oddział Śląski i Katedrę Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Są niepodzielną częścią organizowanej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach konferencji z cyklu „Podatki – finanse – przedsiębiorstwo”. Coroczne spotkania konferencyjne integrujące środowisko doradców podatkowych i społeczności akademickiej są skutkiem realizacji porozumienia o współpracy, zawartego w 2013 r.

pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a Śląskim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Autorzy opracowań formułują problemy podatkowe na podstawie napisanych i obronionych do 2017 r. Na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prac licencjackich i magisterskich.

Przedstawiają główne cele podjętych rozważań w pracach dyplomowych oraz wyniki przeprowadzonych w tym zakresie badań.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.