Menu

Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich zdolność traktatowa - Tadeusz Gadkowski (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365697806 
  • Autor Tadeusz Gadkowski 
  • Wydawnictwo Silva Rerum 
  • Ilość stron 260 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka wydana w oprawie miękkiej, twardej, a także jako e-bookMonografia poświęcona jest problematyce zdolności organizacji międzynarodowych do zawierania umów w kontekście ich prawnomiędzynarodowej podmiotowości.

Autor przedstawia w niej szczególne miejsce organizacji międzynarodowych we współczesnej społeczności międzynarodowej i definiuje ich status prawny na gruncie prawa międzynarodowego. Przedmiotem szczegółowych rozważań jest istota i charakter ich podmiotowości prawnomiędzynarodowej, która różni się – co do istoty, charakteru i źródeł, od podmiotowości państw.

Autor wyróżnia przy tym, iż pomimo tych różnic, rządowe organizacje międzynarodowe są teraz pełnoprawnymi podmiotami prawa międzynarodowego, a ich podmiotowość oznacza zwłaszcza możliwość czynnego i szerokiego udziału w procesie stanowienia tego prawa.

szczególnie ważna jest aktywność organizacji międzynarodowych w zakresie zawierania umów nie tylko z państwami członkowskimi,przede wszystkim z państwami trzecimi i innymi organizacjami międzynarodowymi.

Taka aktywność organizacji jest osiągalna, jako iż podstawowym atrybutem prawnomiędzynarodowej podmiotowości jest ich zdolność traktatowa. Realizując swoje szczegółowe kompetencje w tym zakresie organizacje międzynarodowe w widoczny sposób wpływają na kształt współczesnego prawa międzynarodowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.