Menu

Podróż na Operiona - Aneta Skarżyński

Cechy produktu

  • ISBN 9788379006359 
  • Autor Aneta Skarżyński 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 310 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"
„Podróż na Operiona” Anety Skarżyński to książka nader oryginalna, przezabawna, będąca do tego unikatowym przewodnikiem po świecie muzyki poważnej, po świecie opery. Adresowana jest nie tylko do melomanów, czy młodzieży szkolnej, lecz do wszystkich zainteresowanych taką motywem od lat -nastu do lat stu.

Przedstawiciel świata o zasadniczej nazwie Operion, niejaki Eustachy, co w świecie słuchu nie tylko muzycznego kojarzy się właściwie jednoznacznie, zabiera Annę, córkę artystów operowych, Ziemiankę, w przepiękną podróż, pełną muzycznych światów i muzycznych „planet”, na których poznajemy największych twórców w pełni ziemskiej (aczkolwiek w wymiarze muzycznym czasami wręcz nieziemskiej) muzyki klasycznej, twórców najsłynniejszych dzieł, najwspanialszych oper. Kogo? Długo żeby wymieniać, ale może Haendel, Bach, Mozart – jako przykłady – wystarczą… Wszystko apetycznie doprawione anegdotkami, smaczkami wszelakimi, plotkami choćby… i na mocnym podkładzie wiedzy historyczno-muzycznej.
"


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.