Menu

Podszepty pychy. Opowiadania

Cechy produktu

  • ISBN 9788379001156 
  • Autor Joanna Stańda 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 105 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Podszepty pychy to książka zabierająca czytelnika do czterech zróżnicowanych światów. Bohaterowie dwóch pierwszych opowiadań żyją w świadomości, iż dzięki rewolucji technicznej posiedli właściwości boskiej władzy do kreowania nowego typu istnień, a przynajmniej decydowania o kształcie ich egzystencji. Bohaterów dwóch następnych opowiadań łączy potrzeba bycia zauważonym, docenionym albo po prostu kochanym. Pragną bliskości drugiego człowieka, ale w rzeczywistości, w której przyszło im żyć te proste, naturalne uczucia nie mogą być zaspokojone.

bez dwóch zdań autorka stworzyła ciekawe opowiadania, zawierające dużo spostrzeżeń odnoszących się do codziennego życia ludzi, ich wzajemnych relacji, marzeń i pragnień w całkiem nowej rzeczywistości, w której dominuje myśl innowacyjna i wszechobecna technika. Ale czy dusza człowieka może być zastąpiona przez zaprogramowaną wersję istnienia, a miłość przez ścisłe procedury?

Już w szkole przeciętnej Joanna Stańda - autorka książki - przejawiała zainteresowanie literaturą. Pisała opowiadania zwykle z pasji i dla przyjemności. Debiutowała w 1995 r. Opowiadaniem Siła kamiennego lwa w konkursie literackim, organizowanym poprzez wrocławską redakcję „W kręgu Kieszkówki”. Od tego czasu nadal uczestniczy w konkursach literackich. Dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę, wielokrotnie nagrodzona wyróżnieniem. W 2008 r. Opublikowano jej opowiadanie Nowina w pracy zbiorowej pt. Baśnie i legendy o Płocku. Drugą pasją jej życia są dalekie podróże, z których czerpie literackie inspiracje.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.