Menu

Pogrzebani - Jeffery Deaver (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381695381 
  • Autor Jeffrey Deaver 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 568 

Opis

Dziewięcioletnia dziewczynka jest świadkiem porwania na ulicy Manhattanu: w biały dzień jakiś mężczyzna zostaje obezwładniony, wepchnięty do bagażnika samochodu i uprowadzony, a sprawca zostawia w miejscu zdarzenia swoistą wizytówkę, miniaturowy stryczek zrobiony ze struny instrumentu. W internecie pojawia się film prezentujący ofiarę z pętlą na szyi, bliską śmierci, na tle muzyki z wplecionym w nią ciężkim oddechem umierającego mężczyzny; autor wideo pokazuje się jako Kompozytor. Badający sprawę Lincoln Rhyme i Amelia Sachs wkrótce się dowiadują, że do bliźniaczo podobnego przestępstwa doszło we Włoszech, w niepokaźnej miejscowości pod Neapolem, gdzie porwano uchodźcę z Libii. Wyruszają za Atlantyk, aby pomóc w śledztwie włoskiej policji, która nie przyjmuje ich wsparcia tak przyjaznie, jak się spodziewali. Pościg za porywaczem zmienia się w sprawę o wymiarze międzynarodowym, a Rhyme i Sachs odkrywają, że uczestniczą w rozgrywce pomiędzy tajemniczymi grupami interesu z zróżnicowanych stron świata, która toczy się na tle problemu fali uchodźców zalewających Europę.

Powieść "Pogrzebani" trzyma czytelników w niepewności. Historia, obfitująca w zwroty akcji, których Deaver jest mistrzem, zwodzi czytelnika, każąc mu się domyślać, komu ma wierzyć i jakie motywy kierują porywaczem. Rhyme i Sachs działają na nieznanym terenie, co pozwala ukazać zupełnie inne parametry ich osobowości. Dopełniającą atrakcją opowieści jest fakt, że od tego, czy bohaterom uda się pokonać liczne przeszkody, zależy utrzymanie międzynarodowego poko ju.
Marilyn Stasio, Associated Press

Największym atutem Jeffery’ego Deavera jest umiejętność budowania niełatwej zagadki, a w "Pogrzebanych" historia jest tak piekielnie zawikłana, iż niemal czuje się opary siarki… Deaver śmiałym ruchem wplata prowadzone przez Rhyme’a dochodzenie w szerzej zakrojone śledztwo w sprawie humanitarnego wyzwania dla całego świata. A to wymaga odwagi.
"New York Times Book Review"

"Pogrzebani" są kolejnym dowodem pisarskiego kunsztu Jeffery’ego Deavera. W powieści, już trzynastej z cyklu o Lincolnie Rhymie i Amelii Sachs, bohaterowie opuszczają Nowy Jork, a nowe miejsce wydaje się ożywiać autora i fabułę. Deaver formuje powieści od wielu lat i jeszcze nigdy mnie nie rozczarował. Frapująca, bogata w szczegóły historia.
"Huffington Post"

Jeden z najszczególniej konsekwentnych twórców inteligentnych i pasjonujących thrillerów, które niejednokrotnie pobudzają do refleksji.
Simon Kernick, autor powieści sensacyjnych

Deaver jest mistrzem zwrotów akcji, a w tej powieści jest ich niemało… to jej istota.
"Daily Mail"

Fabułę pochłania się jak talerz gorącego spaghetti.
"Sun"

Jeffery Deaver - z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami "New York Times" i "Wall Street Journal". Był także doradcą prawnym jednej z obszerniejszych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najistotniej poczytnych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner Kości" - pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.