Menu

Polityka wynagradzania kierownictwa banków. Regulacje i praktyka - Agnieszka Słomka-Gołębiowska

Cechy produktu

  • ISBN 9788380924895 
  • Autor Agnieszka Słomka-Gołębiowska 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Polityka wynagradzania kierownictwa banków jest jednym z najważniejszych mechanizmów ładu korporacyjnego, wpływającym na wyniki instytucji finansowej, a na skutek czego na cały sektor bankowy. W publikacji przedstawiono uwarunkowania instytucjonalne projektowania, prowadzenia i egzekwowania tej polityki w Polsce i opisano, jak prowadzona jest ona w innych krajach Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

szczegółowo omówiono m.in.:
wielkość i strukturę wynagrodzeń członków zarządu,
przezroczystość i jakość cyklów związanych z polityką wynagradzania,
funkcjonowanie komitetu ds. Wynagrodzeń, powoływanego w ramach rady nadzorczej do opracowywania i monitorowania polityki wynagradzania,
długoterminowe programy motywacyjne w bankach.

Opisano, jak banki stosują się do przepisów prawnych i prawidłowych praktyk w dziedzinie wynagrodzeń, i wyznaczono obszary problematyczne, wymagające działań naprawczych.

Publikacja dedykowana jest dla członków rad nadzorczych oraz zarządów banków i spółek publicznych, pracowników agend rządowych zajmujących się rynkiem kapitałowym, firm doradczych, kancelarii prawnych, pracowników działów HR, a także studentów finansów, bankowości i prawa.

Publikacja posiada całkowitą dokumentację literatury przedmiotu, a także, co ważniejsze, aktualne informacje statystyczne na temat wynagrodzeń w polskich bankach. Dużą zaletą książki jest ukazanie niespodzianych zależności wynagrodzeń menedżerów od wielu cech banków i składu ich rad nadzorczych. Książkę gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tematem, a członkom rad nadzorczych wręcz jako lekturę obowiązkową.
Dr Wiesław Rozłucki, wieloletni prezes i współtwórca warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, obecnie członek rad nadzorczych spółek publicznych

Książka dr Agnieszki Słomki-Gołębiowskiej jest rzetelnym przeglądem i opisem równocześnie historycznych, jak i bieżących regulacji oraz towarzyszących im dylematów w perspektywie międzynarodowej
i krajowej. Stanowi ona pierwszy tak kompleksowy opis skomplikowanych zagadnień, jakie wiążą się z pogodzeniem perspektywy licznych interesariuszy produktywnego, przyjaznego klientom, produktywnego i bezpiecznego funkcjonowania banków.
Cezary Stypułkowski, prezes Zarządu mBank SA

Agnieszka Słomka-Gołębiowska doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; członek Rady Nadzorczej mBanku; od 2006 roku zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.