Menu

POLSKA: RAPORT O KONKURENCYJNOŚCI 2018. ROLA MIAST W KSZTAŁTOWANIU PRZEWAG KONKURENCYJNYCH POLSKI

Cechy produktu

  • ISBN 9788380302273 
  • Wydawnictwo Szkoła Główna Handlowa 
  • Ilość stron 333 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Monografia stanowi kontynuację badań porównawczych na temat głównych tendencji rozwoju polskiej gospodarki, które od połowy lat 80. XX w. Są prowadzone w Instytucie Gospodarki Światowej, jednostce organizacyjnej Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH).

Celem tegorocznej edycji monografii jest identyfikacja tendencji zmian konkurencyjności polskiej gospodarki w latach 2010-2017 z uwzględnieniem konkurencyjności miast, a także wyróznionie czynników wpływających na pozycję konkurencyjną w 2017 r.

Konkurencyjność gospodarek definiuje się w niniejszym opracowaniu, wskazując na jej przejawy, do których należy z reguły wzrost poziomu dobrobytu społeczeństwa przy zapewnieniu stabilnego użycia zasobów natu­ralnych, a także proporcjonalnego podziału korzyści i kosztów wzrostu gospodarczego.W definicji uwzględniono na dodatek wymiar międzynarodowy, uwidaczniający się we wzmocnieniu pozycji krajowych dóbr i usług na rynkach zagranicznych i w poprawie piękności danego terytorium dla zagranicznych czynników produkcji (w szczególności piękności dla zagranicznych inwestycji bezpośrednich).Przedmiot badań prezentowanych w niniejszej monografii to pozycja konkuren­cyjna Polski, która jest analizowana w zestawieniu z krajami, które po okresie trans­formacji systemowej w latach 90.

XX w. Stały się częścią Unii Europejskiej w wyniku powiększenia tego ugrupowania integracyjnego w latach 2004, 2007 i 2013.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.