Menu

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007134 
  • Autor Karolina Kozioł 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 42 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"
„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” Karoliny Kozioł to książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie - brazylijskich faweli. Na wyprawę wyjechali w pięć osób, pod koniec wyprawy zostały wyłącznie dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy. Gonitwa i odkrywanie marzeń, największych obaw ludzi, którzy nie mają praktycznie nic. To opowieść o odwadze, przyjaźni, marzeniach, lecz także samotności, strachu I podejmowaniu ryzyka. Podejmowanie ryzyka to czasami droga niezwykle egoistyczna. Podejmując ryzyko myślisz o adrenalinie, o tym co się wydarzy. Zdajesz sobie sprawę, iż ryzyko śmierci jest przy tym nad wyraz obszerne. Zdawałam sobie sprawę, że mogę nie wrócić cało z wyprawy, że kolejnych świąt Bożego Narodzenia z najbliższymi może nie być. Mimo wszystko zaryzykowałam. Nauczyło mnie to jednej wyjątkowo ważnej rzeczy... - tak opisuje autorka swoje przemyślenia po spotkaniu z brazylijska mafią.

Lekkie pióro autorki i jej reporterska pasja powodują, iż kolejne strony przewraca się z zapartym tchem, czekając na rozwój wydarzeń i smaczki serwowane przy każdej okazji.

Jest to książka, która ma jeszcze jeden niezaprzeczalny atut: zdjęcia. Niby zwyczajne zdjęcia biednej brazylijskiej codzienności, obrazy wbijającej w ziemię „architektury” faweli, jednak robiące ogromne wrażenie, gdyż – w epoce wszechogarniających papuzich barw – są czarno-białe!
"


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.