Menu

Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik - Jon Gordon (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380873308 
  • Autor Gordon Jon 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Od czasu publikacji bestsellerowej książki zatytułowanej Autobus energii Jon Gordon pracował z wieloma firmami, specjalistami, drużynami akademickimi, szpitalami, szkołami i organizacjami non profit. Doradza liderom, którzy starają się odmienić oblicze swych firm, organizacji i szkół, zdobyć mistrzostwo kraju i zmieniać świat. Prowadził też wywiady z najwybitniejszymi liderami naszych czasów i analizował życiorysy wielu pozytywnych liderów znanych z kart historii - starając się ustalić, jaką drogą podążali do sukcesu.
W niniejszej książce dzieli się z czytelnikami tym, czego się w ten sposób dowiedział. Kreśli przy tym kompleksowy model pozytywnego przywództwa, oparty na sprawdzonych zasadach, przekonujących historiach, praktycznych pomysłach, a także potężnych działaniach, dzięki którym każdy może stać się pozytywnym liderem.
Budowa globalnej organizacji wymaga obfitego wysiłku. Nie jest też z łatwością stworzyć zespół, który osiąga sukcesy. Jako lider często będziesz się stykał z przeróżnymi przeszkodami i z negatywnym nastawieniem. Często zostaniesz wystawiony na próbę. Czasami będziesz miał wrażenie, iż cały świat sprzysiągł się przeciwko tobie i że nie ma najmniejszych szans na urzeczywistnienie twoich wizji.
Z badań prowadzonych poprzez Manju Puri i Davida Robinsona, profesorów biznesu z Duke University, wynika, że pozytywnie nastawieni ludzie lepiej zarabiają i częściej zajmują obieralne urzędy. Psycholog Barbara Frederickson twierdzi, iż ludzie, w przypadku których emocje pozytywne przeważają nad negatywnymi, częściej dostrzegają kompleksowy obraz sytuacji, lepiej radzą sobie w związkach i na ścieżce zawodowej. Z badań prowadzonych przez Daniela Golemana wynika, iż pozytywnie nastawione zespoły osiągają lepsze wyniki niż te nastawione negatywnie. Badania nie pozostawiają zatem wątpliwości. Pozytywne przywództwo ma wielką moc.
lecz w pozytywnym przywództwie nie chodzi o fałszywy optymizm. O wielkości lidera decyduje jego autentyzm. Naukowcy stawiają sprawę jasno. Pozytywne nastawienie to coś więcej niż tylko niebanalna koncepcja przywództwa. To wydajna metoda budowania wyśmienitej kultury i jednoczenia organizacji w obliczu trudności, a także wzmacniania więzi i zaangażowania w zespole i dążenia do doskonałości i wybitnych wyników.
Pozytywne przywództwo ma w sobie wielką moc. Już dziś możesz zacząć wykorzystywać schematy, historie i praktyki przedstawione w tej książce w interesie własnym i dla dobra swego zespołu.

Podtytuł: korzystny szef – udoskonalony pracownik
Tytuł oryginału: The Power of Positive Leadership: How and Why Positive Leaders Transform Teams and Organizations and
ISBN: 9788380873308
Kod paskowy: 9788380873308
Autorzy: Gordon Jon
Tłumaczenie: Witkowska Magda
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30294
liczba stron: 240
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x22.0cm
Głębokość (mm): 14
Waga: 0.394
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.