Menu

Powiedzieli, żebym przyszła sama

Cechy produktu

  • ISBN 9788366381902 
  • Autor Souad Mekhennet 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Ilość stron 584 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Na froncie wojny z dżihadem„Oznajmiłam moim kontaktom w ISIS, że zadam takie pytania, jakie zechcę, lecz nie zamierzam autoryzować ich wypowiedzi ani nie pokażę im artykułu przed publikacją. Musiałamdostać gwarancję, iż nie zostanę porwana.”Powiedzieli, żebym przyszła sama to reporterskie spojrzenie na „wojnę z terroryzmem” i jej konsekwencje na Bliskim Wschodzie.

W porywającej narracji Souad Mekhennet łączy amerykańską okupację Iraku z powstaniem ISIS, zarysowuje konflikt sunnicko-szyicki, pisze o walkach z Al-Kaidą, traktowaniu muzułmanów w Europie, a także analizuje przyczyny i skutki Arabskiej Wiosny.

Spoiwem tych historii jest sama autorka – niemiecka dziennikarka marokańskiego pochodzenia. Jedno z jej pierwszych śledztw dotyczyło dżihadystów, którzy do ataku na WTC i Pentagon przygotowywali się w Hamburgu.

Dzięki swojemu pochodzeniu dociera do ludzi, do których zachodni dziennikarze nie posiadają dostępu. To ona jako pierwsza opisała tortury w tajnych więzieniach CIA i odkryła, iż Jihadi John był Brytyjczykiem, który nazywał się Mohammed Emwazi.

Książka roku 2017 według „Washington Post”, „Guardian” i „Publisher’s Weekly”!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.