Menu

Pożegnanie z Afryką - Karen Blixen (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366381582 
  • Autor Karen Blixen 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Niezapomniana opowieść o prawdziwej Afryce„Biały człowiek, chcąc komuś powiedzieć coś miłego, napisałby: »Nigdy cię nie zapomnę«. Mieszkaniec Afryki mówi: »Nie wyobrażamy sobie, abyś mógł o nas kiedykolwiek zapomnieć«”.„Pożegnanie z Afryką” to autobiograficzna i najszczególniej znana powieść duńskiej pisarki.

Napisana w pięknym, zmysłowym stylu, z jednej strony demonstruje oryginalne piękno Czarnego Lądu, z drugiej obnaża różnice pomiędzy kulturą a naturą. Jest pełna współczucia, zrozumienia i szacunku dla drugiego człowieka.

Blixen utrwaliła portret Afryki, której już nie ma. Afryki czasów kolonialnych, wytwarzanej poprzez przenikające się kultury miejscowych i przyjezdnych próbujących narzucić swoje reguły, często związane z brakiem poszanowania dla lokalnej społeczności.

W nagrodzonym siedmioma Oscarami filmie Sydneya Pollacka niezapomniane kreacje stworzyli Meryl Streep i Robert Redford. „Dzieło życia Karen Blixen nie znudzi się nigdy, ponieważ dotyczy nie tylko marzeń o dalekich podróżach czy odkrywaniu dalekich lądów.

To opowieść o niezależności kobiety i otwartości na innych. A także o kolonizacji, która polega na podbijaniu ziemi i serc jej mieszkańców. Ponadczasowa klasyka literatury”. Sylwia Chutnik„Fascynująca opowieść o pasji i poruszający, poetycki hołd dla Afryki, której już nie ma”.„The Times”

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.