Menu

PPK Poradnik pracownika

Cechy produktu

  • ISBN 9788381374941 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Infor PL 
  • Ilość stron 84 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to nowy program dobrowolnego oszczędzania na dopełniającą emeryturę. Środkami PPK pracowników i zleceniobiorców będą zarządzać m.in. Fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne i zakłady ubezpieczeń, natomiast pierwsze umowy o zarządzanie PPK na rzecz osób zatrudnionych będą zawierane od 1 lipca 2019 r.Publikacja dostępnie i obiektywnie pokazuje kluczowe zagadnienia dotyczące uczestnictwa pracowników i zleceniobiorców (objętych ubezpieczeniami emerytalno-rentowymi) w tym programie.

informacje w niej zawarte posiadają na celu wsparcie osób zatrudnionych w podjęciu decyzji o przystąpieniu do tego programu.Z publikacji Czytelnik dowie się m.in.: jak działa automatyczny zapis osób zatrudnionych do PPK; jaka jest wysokość składki w różnorodnych sytuacjach i od czego ona zależy; na jakich zasadach finansowane są składki; jak przebiega procedura rezygnacji z programu.W opracowaniu zwrócono uwagę na ergonomiczne problemy wynikające z wcześniejszej wypłaty środków z PPK (np.

w ramach świadczenia małżeńskiego, poważnej choroby czy wkładu własnego do kredytu) i ich dziedziczenia.Publikacja jest skierowana do osób zatrudnionych na umowę o pracę i na umowę zlecenia i do osób na kontrakcie menedżerskim, członków rad nadzorczych, członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych, a także osób wykonujących pracę nakładczą.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.