Menu

Praca organiczna i etos regionalny Wielkopolan - Ryszard Kowalczyk (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365697776 
  • Autor Ryszard Kowalczyk 
  • Wydawnictwo Silva Rerum 
  • Ilość stron 307 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Praca naturalna i etos regionalny Wielkopolan stanowią zasadniczy przedmiot niniejszych rozważań. Zagadnienia te są rozpatrywane z perspektywy politologicznej i regionalistycznej. Dlatego podkreśla się tutaj z jednej strony polityczne cechy pracy organicznej i etosu regionalnego Wielkopolan, z drugiej zaś strony wskazuje na osobliwe regionalne uwarunkowania procesu ich kształtowania.

stosowana narracja ma charakter szkicu, a więc jest stosunkowo ogólna, będąc jedynie rodzajem zarysu przedmiotu rozważań, który nie rości sobie prawa do szczegółowego wykładu prezentujenej problematyki.Ważnym celem niniejszej publikacji jest także próba przedstawienia Wielkopolski jako regionu historycznego i kulturowego równocześnie.

Splatanie się bowiem w dziejach regionu części jego kultury – produkowanej nie tylko na bazie własnych osiągnięć, ale także i obcych wpływów – z historycznymi losami regionu – jest niepodważalne. Podobnie, jak nie sposób również odmawiać wpływu wydarzeniom, zjawiskom i procesom historycznym na zarys kultury regionu.

skutkiem tych obustronnych wpływów jest ciągłe przeobrażanie się kultury regionu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.