Menu

Prawne aspekty jakości towarów

Cechy produktu

  • ISBN 9788326498428 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Podręcznik jest nowością na polskim rynku wydawniczym. Omówiono w nim polskie i europejskie regulacje w zakresie prawnych wymogów bezpieczeństwa i jakości towarów. Układ podręcznika i jego treść są prekursorskie.

Poruszane w nim zagadnienia nie wyczerpują prawnej problematyki jakości towarów, lecz dotyczą najważniejszych zagadnień z jej zakresu. Przedstawiono w nim regulacje dotyczące: ogólnej problematyki jakości; pojęcia przedsiębiorcy i konsumenta (rozdział I); bezpieczeństwa produktów (rozdział II); normalizacji i jej wpływu na jakość produktów (rozdział III); jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (rozdział IV); oznaczania i danych o towarze (rozdział V); cywilnoprawnej odpowiedzialności kontraktowej za niewłaściwą jakość towarów (rozdział VI); odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, zwanej także odpowiedzialnością za artykuł (rozdział VII);przedmiotów ochrony własności przemysłowej, czynów nieuczciwej konkurencji i nieuczciwych praktyk rynkowych oraz ich wpływu na jakość towarów (rozdział VIII), a także omówiono:instytucje ochrony praw konsumenta, a także rozstrzygania sporów konsumenckich (rozdział IX).Adresaci:Podręcznik jest przydatny w głównej mierze dla studentów towaroznawstwa oraz innych kierunków studiów związanych z problematyką jakości towarów.

Może zainteresować także przedsiębiorców - producentów i konsumentów i organy i organizacje konsumenckie.Autorami podręcznika są pracownicy naukowi Katedry Prawa Cywilnego i Gospodarczego Wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Niektórzy z nich prowadzą zajęcia dla studentów Wydziału Towaroznawstwa tego Uniwersytetu i uczestniczyli w programach badawczych tego Wydziału. Dodatkowo większość autorów ma status sędziego, adwokata, radcy prawnego albo rzecznika patentowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.