Menu

Prezydencki gambit - ebook

Opis

Co byście zrobili dla posiadania władzy? niewątpliwie większość wzruszyłaby ramionami w geście wskazującym, że was to nie interesuje. Jednak są tacy, którzy dla władzy zrobią wszystko. Poświęcą choćby życie swego brata. W powieści „Prezydencki Gambit" Freda Madisona spotykamy się z motywem Kaina i Abla. Senator Jerry uważa, iż brat Lex, który jest prezydentem USA, zawsze miał łatwiejsze życie, był zdolny i szanowany w towarzystwie. Miał jednak słabość do alkoholu, co w czasie jego prezydentury prowadziło czasami do incydentów, w dodatku na arenie międzynarodowej. Jerry uznał, że jest ulepszony aniżeli Lex. Żeby to udowodnić i w pełni zabłysnąć, postanawia zabić brata. Przygotowywany przez niego zamach zostaje wykryty, ale samolot z prezydentem na pokładzie i tak rozbija się na spowitym mgłą lotnisku w Bogocie. Jerry liczy na profity, zamiast nich ponosi konsekwencje swych złych wyborów…

Mimo iż akcja powieści toczy się na kontynentach amerykańskich, roi się w niej od aluzji do niedawnej i ciągle żywo komentowanej w Polsce katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku i polskości w ogóle. Każdy, kto potrafi znaleźć dystans do bieżących zjawisk politycznych niewątpliwie przeczyta „Prezydencki Gambit" jednym tchem.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.