Menu

Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego - ebook

Opis

„Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego" to postępowe kompendium wiedzy dotyczące specjalistycznego pielęgnowania osób starszych.

W książce pod redakcją dr hab. Marty Muszalik autorzy przedstawili aktualną wiedzę dotyczącą wybranych aspektów i odrębności przebiegu wybranych schorzeń, leczenia i innowacyjnania pielęgniarskiego w zakresie opieki nad osobami starszymi. W innowacyjnaniu pielęgniarskim omówili wybrane procedury, projekty standardu/modelu opieki nad pacjentem w starszym wieku na oddziale geriatrycznym i w środowisku zamieszkania.
Uwzględnili również aspekty nowoczesnego podejścia do opieki geriatrycznej w zakresie wybranych zagadnień z promocji zdrowia i programów dla osób starszych i wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technicznych.

„Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego" to publikacja konieczna do fachowego sprawowania opieki nad pacjentami w wieku starszym. Będzie przydatna w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności funkcjonalnych zarówno dla studentów pielęgniarstwa, jak i osób kształcących się zawodowo.

,,Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego" pod redakcją naukową Marty Muszalik uważam za istotną pozycję przybliżającą Czytelnikowi istotne zagadnienia z zakresu specjalistycznego pielęgnowania osób starszych. To progresywny podręcznik zawierający aktualną, praktyczną wiedzę, uwzględniającą postępy w opiece nad osobami starszymi. W szczególnie dostępny sposób omówiono wybrane aspekty i odrębności przebiegu schorzeń u pacjentów geriatrycznych, ich leczenia i nowoczesnania pielęgniarskiego.

Za cenne, z punktu widzenia dydaktycznego i poręcznego, uważam zamieszczenie w każdym podrozdziale opisu przypadku i dostosowanego do niego planu opieki pielęgniarskiej. Kolejnym walorem podręcznika jest fakt, że każdy rozdział poprzedzają cele, które student powinien osiągnąć po zapoznaniu się z odpowiednimi treściami, wykonaniu zadań oraz poszerzeniu wiedzy o literaturę przedmiotową.

Dodatkowym atrybutem książki jest skład autorski złożony z pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadających ogromne doświadczenie zarówno kliniczne, jak i dydaktyczne.

Z głębokim przekonaniem polecam podręcznik „Problemy pielęgniarstwa geriatrycznego" pod redakcją naukową Marty Muszalik, który będzie idealnym źródłem uzupełnienia i poszerzenia wiedzy z zakresu fachowego postępowania w pielęgnacji, w zdrowiu i chorobie osób w starszym wieku.

W moim odczuciu będzie to pozycja przydatna nie tylko w nauczaniu studentów wszystkich kierunków medycznych, ale także w kształceniu podyplomowym oraz dla zawodowo czynnych pielęgniarek w ich w codziennej pracy podczas sprawowania opieki nad osobami starszymi, nie tylko w szpitalach, zakładach opieki leczniczej i tym podobnych instytucjach, ale także w środowisku...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.