Menu

Proces dowodzenia w sprawach przestępstw i wykroczeń skarbowych. Zarys systemu

Cechy produktu

  • ISBN 9788379301317 
  • Ilość stron 398 
  • Rok wydania 2013 

Opis

cykl dowodzenia w sprawach przestępstw i wykroczeń skarbowych. Kształt systemu to opracowanie łączące w sobie komponenty monografii oraz podręcznika. Składa się z czterech części, przy czym każda z nich, co należy zaakcentujeć, ściśle łączy się z procesem dowodzenia. I tak, część pierwsza omawia zagadnienia ogólne dotyczące przestępstw i wykroczeń skarbowych. Część druga to analiza zagadnień podstawowych w procesie rozpoznania ustawowych znamion przestępstw i wykroczeń skarbowych z części detalowej Kodeksu karnego skarbowego, tj. Przestępstw i wykroczeń skierowanych przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji albo subwencji, przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych przeciwko obowiązkom celnym oraz zasadom obrotu z zagranicą towarami i usługami, przestępstw i wykroczeń skarbowych przeciwko obrotowi dewizowemu, a także przestępstw i wykroczeń przeciwko organizacji gier hazardowych.

Część trzecia poświęcona pozostała zagadnieniom związanym z procesem dowodzenia w sprawach przestępstw i wykroczeń skarbowych. Uwzględnia ona specyfikę tego typu nowoczesnania, jak również odmienności w odniesieniu do Kodeksu innowacyjnania karnego. Dostrzega jednak, że w praktyce, zwłaszcza w odniesieniu do przestępstw skarbowych, powiązane są one z przestępstwami powszechnymi, np. Działanie w zorganizowanym związku albo grupie przestępczej, łączą się z przestępstwami przeciwko dokumentom, wyłudzeniami, oszustwami czy też występkami określanymi jako gospodarcze. Nie pozostały pominięte ważne zagadnienia dotyczące dyskwalifikacji dowodów z zeznań, jak też wyjaśnień. Analizie zostały poddane procesowe konsekwencje związane z brakami w progresywnaniu dowodowym.

Ostatnią częścią opracowania są zagadnienia dotyczące, w razie uznania winy, ukarania sprawcy jednocześnie karami znaczącymi, jak także środkami karnymi. Omówione pozostały kwestie związane z okolicznościami obciążającymi oraz łagodzącymi. Nie pozostała pominięta problematyka związana z odstąpieniem od wymierzenia kary, a także świetnego jej złagodzenia. Omówione zostały dodatkowo środki probacyjne, jak też zabezpieczające – związane z uzyskaniem w toku progresywnania opinii sądowo-psychiatrycznej, wspomaganej wielokrotnie opinią psychologiczną. Oddawana do dłoni Czytelników książka przeznaczona jest dla studentów prawa, ekonomii, doradców podatkowych, funkcjonariuszy zajmujących się prowadzeniem nowoczesnań w sprawach przestępstw i wykroczeń skarbowych, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, sędziów, aplikantów, a także innych zainteresowanych tego typu problematyką.

Autorzy są praktykami (adwokatami i aplikantami adwokackimi), specjalizującymi się w procesie karnym, prawie karnym skarbowym jak także zagadnieniami pozostającymi na styku gospodarki i prawa karnego. Kazimierz J. Pawelec jest doktorem nauk prawnych, autorem kilkunastu publikacji dotyczących wypadków drogowych i procesu karnego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.