Menu

Przedszkolne zabawy z elementami karate

Cechy produktu

  • ISBN 9788379002443 
  • Autor Mateusz Zarzecki 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 42 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Mateusz Zarzecki w książce "Przedszkolne zabawy z elementami karate" dokonał przeglądu literatury i przedstawił w skrócie historię karate, jako sztukę walki, ale także prężnie rozwijającą się dyscyplinę sportową.

W książce zwrócono uwagę na rozwój karate na świecie, jak i w Polsce, krótko omówiono tematykę wydajności fizycznej, wymieniono najważniejsze typy koncepcji efektywności fizycznej, omówiono pojęcie motoryczności, przedstawiono definicje widocznych z punktu widzenia dyscypliny cech motorycznych, w których przejawiają się zdolności motoryczne. Scharakteryzowano wiek przedszkolny, ze szczególnym uwzględnieniem motoryczności w tym okresie ontogenezy.

Autor przedstawił pojęcie zabawy, a także omówił konwencjonalne współczesne teorie zabawy. W pracy zawarto opis korzyści wynikających ze wykorzystywania zabawy jako środka w kształtowaniu sprawności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym, które biorą udział w zajęciach ruchowych z elementami karate, ale także w ogólnym procesie wychowania.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.