Menu

Przepadek w polskim prawie karnym skarbowym

Cechy produktu

  • ISBN 9788380929043 
  • Autor Magdalena Błaszczyk 
  • Ilość stron 460 
  • Rok wydania 2016 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

Książka gromadzi kompleksową analizę obowiązujących regulacji materialnoprawnych, procesowych i egzekucyjnych odnoszących się do przepadku karnoskarbowego. W opracowaniu użyto bogaty dorobek doktryny i orzecznictwa sądów polskich. Uwzględniono także relewantne regulacje unijne i zasady konstytucyjne, które determinują rozwiązania przyjęte poprzez polskiego ustawodawcę.
Na szczególną uwagę zasługują przedstawione mocne rozwiązania problemów interpretacyjnych związanych z obowiązującymi przepisami, dotyczących m.in.:
? zakresu przepadku przedmiotów, w tym zwłaszcza owoców, narzędzi, a także opakowań,
? interpretacji przepisów regulujących domniemania prawne dotyczące przepadku korzyści majątkowej uzyskanej z popełnienia przestępstwa skarbowego,
? zakresu pojęcia korzyść posiadajątkowa,
? możliwości zabezpieczenia posiadajątkowego wykonania środka zabezpieczającego przepadku przedmiotów,
? zakresu przepadku przedmiotów realizowanego przez szczególne inne niżeli urząd skarbowy, urząd celny czy izba celna organy pozasądowe.
Uzupełnienie wywodu stanowi prezentacja wybranych koncepcji przyjętych w ustawie o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, które determinują charakter i wymiar odpowiedzialności podmiotu zbiorowego za czyn zabroniony jako przestępstwo skarbowe.
Publikacja jest asygnowana dla adwokatów i radców prawnych, pracowników urzędów skarbowych i celnych, prokuratorów, sędziów, a także pracowników naukowych wydziałów prawa zajmujących się omawianą motywem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.