Menu

Prześladowana księżniczka - Barbara Cartland (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711739280 
  • Autor Barbara Cartland 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 173 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Prześladowana Księżniczka jest opowieścią o angielskim dżentelmenie, Lordzie Arkley, który przebywa w hotelu w Marienbadzie. Jego wnętrze znajduje się przypadkowo obok księcia Fryderka z Wilzenstein i jego młodej i atrakcyjnej żony, ksieżniczki Mariski pochodzącej z rodu Esterhazych, który był jednym z najstarszych rodów arystokratycznych na Węgrzech.

Ksiaże Fryderyk jest człowiekiem nadużywajacym alkohol, okrutnym i potwornie zazdrosnym o swoją żonę. Bije ją regularnie biczem. Jego okrucieństwo zauważa przypadkiem Pan Arkley i próbuje nawiązać kontakt z księżniczką Mariską.

Arkley i Mariska są uwikłani w przerażającą sieć intryg i szpiegostwa. Jednak nie jest to przeszkoda żeby ich znajomość przerodziła się w głęboką miłość. Arkley ratuje Marisce życie kiedy mąż bije ją batem z zamiarem zabicia.

Tło tej powieści - polityka króla Edwarda VII i kłopoty, które miał ze swoim siostrzeńcem Wilhelmem, jego podróże po Europie i osiągnięcie porozumienia z Francją - wszystko to jest prawdą historyczną.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.