Menu

Przestań mówić, zacznij rozmawiać

Cechy produktu

  • ISBN 9788380875500 
  • Autor Heather Turgeon;Julie Wright 
  • Wydawnictwo Laurum 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Jesteś rodzicem? Nie możesz nie znać tej książki.Każdy, kto ma dzieci, miewa też czasem dość. Histeria malucha z powodu złej pary spodni, walki pomiędzy rodzeństwem na tylnym siedzeniu samochodu, bezustanne batalie o poranne wyjście z domu…Napięte sytuacje, kiedy wkradają się chaos i skomplikowane emocje, to wyzwanie dla wielu rodziców.

W takich chwilach otwartość, cierpliwość i rzeczowy dialog wydają się teoretycznie niemożliwe. Heather Turgeon i Julie Wright mają na to rozwiązanie. Wykonana poprzez nich książka ukazuje, jak ROZMAWIAĆ z dzieckiem.

W oparciu o opracowany poprzez siebie model, na który składają się okazywanie zrozumienia, wyznaczanie granic i rozwiązywanie problemów, autorki przedstawiają wskazówki dotyczące mowy ciała, a także przydatne narzędzia, dzięki którym dzieci zaczną słuchać ciebie, a ty nauczysz się słuchać ich.Oprócz tego z książki dowiesz się między innymi:*jak szybko i efektywnie poradzić sobie z atakami złości,*jak poprawić relacje między rodzeństwem,*jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z nowych technice,*jak skłonić pociechy do wykonywania poleceń i jak motywować je do współpracy,*jak uśpić malucha i już o dwudziestej mieć happy hours.Autorki, powołując się na najnowsze badania, pokazują, iż słowa, które codziennie wypowiadamy, i ton naszego głosu mogą być skuteczne, o ile zostaną trafnie dostosowane.

Turgeon i Wright nie ograniczają się jednak tylko do teorii – przygotowałykomplet gotowych rozmów i najkorzystniejszych rozwiązań. W ich książce odnajdziesz odpowiedź na pytanie: „Co starannie mam powiedzieć?” w postaci wziętych z życia scenariuszy.

dzięki temu już dziś będziesz w stanie zmienić sposób, w jaki rozmawiasz z dzieckiem.Cudownie praktyczny poradnik o podejściu do wychowania, które jest nie tylko bardziej życzliwe, ale i wyraźnie skuteczniejsze.

najkorzystniejszym sposobem na to, aby nauczyć dzieci słuchać, jest słuchanie ich samych – to punkt wyjścia do prostego, składającego się z trzech etapów cyklu, który przedstawiają tu autorki.JULIAN TREASURE, pięciokrotny prelegent TED i autor książki How to Be Heard***Heather Turgeon, terapeutka rodzinna, psychoterapeutka specjalizująca się w zagadnieniach związanych ze snem i wychowaniem dzieci.

Jej artykuły ukazują się m.in. Na łamach „New York Timesa” i „The Washington Post”.Wraz z Julie niejednokrotnie gości jako prelegentka w klubach dla rodziców i szkołach, prowadzi konsultacje w zakresie zaburzeń snu, a także terapię indywidualną.Julie Wright, terapeutka rodzinna, twórczyni procesu spotkań „Mama i ja”, jednego z najbardziej znanych tego typu programów.

Dysponuje specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie wychowania dzieci w wieku od urodzenia do 3. Roku życia, pracowała w Cedar-Synai Early Childhood Center oraz w klinice dziecięcej Child Guidance Clinic w Los Angeles.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.