Menu

Punkt - ebook

Opis


Mówi się, iż dorosłość nie jest niczym więcej aniżeli tylko odkrywaniem, że wszystko, w co wierzyliśmy, kiedy byliśmy młodzi, to fałsz, a z kolei wszystko to, co w młodości odrzucaliśmy, teraz okazuje się prawdą. Przekonał się o tym Punkt - główny bohater książki Przemysława Liziniewicza. Punkt to raz drobne dziecko, innym razem kilkuletni chłopiec, nastolatek, a przedstawione w książce jego przeżycia i doznania to wyrwane z wszystkiego porządku chronologicznego fragmenty pamięci, wspomnień. Przybliżony wiek bohatera odczytujemy poprzez kontekst danej opowieści oraz język narracji, który upodabnia się do sposobu rozumowania i postrzegania świata poprzez dziecko.

na pewno książka pt. "Punkt" Przemysława Liziniewicza to opowieść o dwóch światach: dzieciństwie i dorosłości. Dzieciństwo to przeróżne przygody, spotkania rodzinne, to barwny okres życia, bo u boku bliskiej i czasem nadopiekuńczej osoby - babci. Natomiast dorosłość głównego bohatera, Punkta, to czas obfitujący w nowe doświadczenia natury egzystencjalnej, czasem nawet duchowej, a wszystko po to, by ukazać platoniczną miłość do Maryli.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.