Menu

Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Cechy produktu

  • ISBN 9788380627147 
  • Autor Ed Nash 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 280 

Opis

Pustynny snajper to jedno z najmocniej wciągających świadectw konfliktu z ISIS.

Jestem zdumiony, gdy ludzie mnie pytają, dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach, można nie przeciwstawić się takiemu złu? - Ed Nash

Co sprawiło, że zwykły Anglik bez doświadczenia ani choćby przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż, żeby walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?

Pustynny snajper to na wskroś szczera opowieść człowieka, który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem, snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.

Ed Nash pracował z uchodźcami w Birmie, gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie „kalifatu”. W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię, aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.

Nash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki, nieprzystępną służbę kurdyjskich żołnierzy, nieszczęścia spadające na ludność cywilną, nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje również jednak prawidłowe i piękne chwile zdarzające się pomiędzy jedną a drugą rzezią.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.