Menu

Rachunek kosztów. Podejście operacyjne i strategiczne - Irena Sobańska

Cechy produktu

  • ISBN 9788325501143 
  • Autor redakcja: Sobańska Irena 
  • Wydawnictwo C.H. Beck 
  • Ilość stron 512 
  • Rok wydania 2009 

Opis

Autorzy podręcznika objaśniają systemy rachunku kosztów, stosowane w praktyce światowej rachunkowości zarządczej. Systemy te zezwalają na tworzenie informacji - o kosztach, przychodach i wynikach - dla zarządzania operacyjnego oraz zezwalają na realizację strategii wykorzystania zasobów, która zapewnia wzrost wartości dla klienta i akcjonariuszy w długim okresie. Dla lepszego zrozumienia prezentowane zagadnienia w podręczniku zostały zilustrowane przykładami z praktyki zarządzania i z praktyki rachunku kosztów oraz przykładami liczbowymi.

Zaprezentowane w książce koncepcje, metody i techniki rachunku kosztów stanowią wręcz niezbędne instrumentarium zarządzania przedsiębiorstwami w warunkach rosnącej dynamiczności konkurencji i turbulencji globalizującego się otoczenia przedsiębiorstw. /...../.

Dlatego transparentne przedstawienie jego podstaw teoretycznych i metodycznych, wsparte korzystnie przypasowanymi przykładami, stanowi jeden z kluczowych warunków powodzenia. Warunek ten genialnie spełnia recenzowana książka, sytuując się z pewnością pod tym względem wśród najlepszych, a nielicznych, podręczników rachunku kosztów dostępnych dla czytelników polskich.

Prof. Dr hab. Marek Jacek Stankiewicz

Dr Janina Stankiewicz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Autorzy książki są wieloletnimi pracownikami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.