Menu

Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielsku

Cechy produktu

  • ISBN 9788381942379 
  • Autor Matt Hammond 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2020 

Opis

„Rady native speakera” są skutkiem obserwacji mieszkającego od wielu lat w Polsce Anglika, certyfikowanego nauczyciela języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem i absolwenta studiów podyplomowych dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim,, a także jego ogromnej fascynacji językiem polskim i tym, jak niejednokrotnie schematy wyrażeniowe obecne w języku polskim wpływają na rozumienie i użycie języka angielskiego.Autor przytacza dużo przykładów niepoprawnych zdań i wyrażeń, które wielokrotnie słyszał w salach lekcyjnych i powszednich rozmowach z Polakami.

Audiobook nie jest suchym wykładem: autor zadaje pytania o poprawne brzmienie wyrażeń w języku angielskim (aby słuchacze mogli najpierw sprawdzić swoją wiedzę), następnie poprawną odpowiedź, potem zwykle popełniany błąd i objaśnienie.„Rady native speakera” to nadzwyczajna pozycja dla słuchaczy chcących mówić poprawnie po angielsku, a także wszystkich tych, którzy interesują się zależnościami pomiędzy językiem polskim a angielskim.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.