Menu

Raj

Cechy produktu

  • ISBN 9788366140615 
  • Autor Marta Guzowska 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 392 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić udoskonalony pomysł na spędzenie tego dnia, niżeli odwiedziny w centrum handlowym, zaprojektowanym poprzez znanych dekoratorów wnętrz i pełnym niemal każdej rzeczy, o której się marzy – albo nie wiedziało, iż marzy?Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji.

I czające się zagrożenie. Historia jednej nocy opowiedziana z siedmiu przeróżnych punktów widzenia. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć sławę, jedno pieniądze, jedno coraz lepiej się bawi, a jedno chce tylko wypełniać porządnie swoje obowiązki.

Dwie osoby ścigają trzy, jedna ukrywa się przed resztą. Każde z nich jest gotowe na wszystko, by osiągnąć cel. Nawet zabić.Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? Czy istnieje jedna, prawdziwa wersja wydarzeń? Od czego zależy prawda? I co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w galerii handlowej Raj?Thriller psychologiczny, w którym nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje.Marta Guzowska (ur.

1967) – od ponad dwudziestu lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najmocniej prestiżowych wykopaliskach świata. Autostopem zjeździła całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie za każdym razem bezpiecznych.

W Turcji przeżyła trzęsienie ziemi, w Izraelu drugą intifadę. Ponad rok spędziła w Atenach, mieszkała także w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Tel Awiwie, Budapeszcie i na Krecie. Od dziewięciu lat żyje z rodziną w Wiedniu i tam pisze swoje książki.

Współprowadzi portal „Zbrodnicze siostrzyczki" i wraz ze współautorkami napisała książkę Mordercze miasta. Laureatka Nagrody obfitego Kalibru w 2013 za debiut literacki – Ofiarę Polikseny, wyznaczona też nominacją do tej nagrody za Głowę Niobe i Chciwość.

Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za Regułę nr 1 (Marginesy 2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z wyjątkowo korzystnym przyjęciem: Głowa Niobe (2013), Wszyscy ludzie poprzez cały czas (2015), Czarne światło (2016), Chciwość (2016) i Ślepy archeolog (Marginesy 2018).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.