Menu

Relacje podmiotów rynkowych w warunkach zmian - Katarzyna Bilińska-Reformat

Cechy produktu

  • ISBN 9788374880497 
  • Autor Katarzyna Bilińska-Reformat 
  • Wydawnictwo Placet 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2009 

Opis

W polskiej praktyce gospodarczej obserwuje się energiczny rozwój różnych więzi (relacji) pomiędzy podmiotami rynku. W obliczu rosnącej zmienności otoczenia kształtowanie więzi pomiędzy podmiotami nabiera nowej jakości. Relacje te są znane jedynie a priori, gdyż nie były dotąd rozpoznane. Skłoniło to nas do podjęcia badań, które stworzyłyby empiryczną bazę dla weryfikacji hipotez odnoszących się do charakteru i możliwości kształtowania relacji pomiędzy najróżniejszymi podmiotami rynku.

Celem niniejszego opracowania była identyfikacja, ocena i dokonanie typologii relacji zachodzących pomiędzy podmiotami na wybranych rynkach w Polsce w kontekście ich zmiennych uwarunkowań. Badaniami objęto rynki: dóbr szybkozbywalnych, wybranych dóbr trwałych, usług medycznych oraz usług bankowych.

Wyniki badań powinny nad wyraz zainteresować menedżerów przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, które już budują lub dopiero zamierzają kształtować, świadomie w przyszłości, relacje z najróżniejszymi podmiotami ze swego otoczenia. Wnioski z badań mogą także zainspirować ich do dalszych poszukiwań w sferze możliwości kształtowania i utrwalania dobrych relacji z przeróżnymi podmiotami.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.