Menu

Reminiscencje - Agata Marzec

Cechy produktu

  • ISBN 9788365227225 
  • Autor Agata Marzec 
  • Wydawnictwo E-bookowo 
  • Ilość stron 66 
  • Rok wydania 2016 

Opis

niedługie historie obyczajowe. Historie podpatrzone, realistyczne i bez happy endu. Życie płata figle jednostce w pokaźniejszym skupisku. Kiedy już się wydaje, iż udało nam się osiągnąć stabilizację, nagle otrzymujemy cios, w wyniku którego cofamy się w swoich dążeniach prawie do początku. Autorka jest korzystnym obserwatorem, widzi szczegóły jednostki, wyłuskując historie ludzkie na tle jakiejś społeczności. Człowiek potrzebuje stada i otaczającej go społeczności, ale nie za każdym razem ta ostatnia jest w stanie zaoferować godne życie. Na skutek czego, okazuje się, iż człowiek jest za każdym razem samotny ze swymi problemami, marzeniami i myślami choćby w największym tłumie. Nie potrafi wyjść i zamanifestować swej samotności, by poszukać pomocy w społeczeństwie, które nie toleruje inności. Inność właśnie jest tu widocznym elementem.
Wszystkie historie spaja osoba Zofii. Społeczeństwo w tych opowiadaniach jest drobne liczbowo, znikoma miejscowość. Zofię dotknęło wykluczenie na margines poprzez redukcję etatów w szkole, w której uczyła. Okazuje się jednak, że nie ona jedna boryka się ze swoimi emocjami i umiejętnością przypasowania do nowej sytuacji.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.