Menu

Reportaż z życia - Aleksander Janowski

Cechy produktu

  • ISBN 9788379004591 
  • Autor Aleksander Janowski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 195 
  • Rok wydania 2016 

Opis


„Reportaż z życia” Aleksandra Janowskiego stanowi osobną książkę części drugiej reportażu i koncentruje się wokół wyjazdów i delegacji zagranicznych autora między innymi do Chin, ZSRR, Kuby czy Rumuni.

W rozkwicie swej kariery Aleksander Janowski był tłumaczem rządowym języka rosyjskiego i pracował w ambasadzie polskiej w Moskwie. Obsługiwał spotkania i rozmowy z ówczesnymi przywódcami państw i delegacji rządowych na przykład z Breżniewem, Tito, Gromyko, Szewardnadze, Jaruzelskim, Gierkiem. Kuluary wielu takich spotkań, jak ponadto niebanalne anegdoty z nimi związane przedstawione są w tej książce. Stanowi ona kontynuację autobiograficznych wspomnień autora, który relacjonuje swoje najmocniej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne,bardzo te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic książki poznajemy profesjonalistę, któremu znajomości języka rosyjskiego, mimo że jest Polakiem, mogą pozazdrościć sami Rosjanie.

Doświadczenia translatorskie przedstawione w książce udekorowane zostały czystym poczuciem humoru, dlatego czyta się ją z wielką przyjemnością.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.