Menu

Rip Van Winkle. Angielski z Washingtonem Irvingiem

Cechy produktu

  • ISBN 9788365537447 
  • Autor Washington Irving;Ilya Frank 
  • Wydawnictwo NKB Tatsiana Bursevich 
  • Ilość stron 92 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Czytamy w oryginale! Światowa literatura w wersji dwujęzycznej. Według Metody Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka. Ucz się angielskiego czytając ciekawe książki!Jest to najbardziej ceniona amerykańska bajka o nad wyraz znanej postaci w kulturze amerykańskiej — Rip Van Winkle.

O nim potrzebnie każdy powinien wiedzieć. Jest to baaardzo znana postać w Stanach Zjednoczonych. Rip Van Winkle jest zwyczajnym człowiekiem z czasów kolonialnych. Jest trochę niewiele zaradny,lubiący chodzić po domach i opowiadać historie i którego kochały za to dzieci i nękała żona.

Na jej polecenie kiedyś wyruszył do lasu (w górach Catskill (stan Nowy Jork). Uśpiony tam poprzez duchy budzi się po 20 latach w niepodległych Stanach Zjednoczonych. Bajka wprowadza nas w zupełnie inny kolorowy i urzekający świat i opowiada o tym, jak się potoczą losy Ripa i jego otoczenia.

nadzwyczajna odskocznia od codzienności. Legenda Ripa jest w USA prawie tak wielka, jak rzeka Hudson. Od uroczystych wydarzeń i pamiątkowych statuetek do licznych nazw handlowych i doskonałych obrazów w wielu zabytkowych domkach i ośrodkach – Rip żyje.

Rip jest aktualnie twarzą i bohaterem gór Catskills, gdzie miały miejsce wydarzenia opowieści. Jest to na północ od Nowego Yorku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.