Menu

Roboty i prace - Józef Ignacy Kraszewski (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381193450 
  • Autor Ignacy Józef Kraszewski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 335 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Główną postacią jest zręczny i nie przebierajacy w środkach dyrektor budowy kolei żelaznych, sprytny i bogaty Juliusz Płocki, doskonale kierujący "robotami".

Opowiada o dwóch wpływających na siebie wzajemnie środowisk: biednej, lecz herbowej arystokracji oraz bogatych przemysłowców, i dwóch typów ludzi: ""pracowników dnia"", ludzi uczciwych i wartościowych i "robotników nocy", czyli intrygantów, kombinatorów i pochlebców - którzy stanowią znakomicie zarysowane tło dla uwydatnienia głównej postaci tej niebanalnej powieści Kraszewskiego.

Józef Ignacy Kraszewski – polski pisarz, publicysta, wydawca, historyk, działacz społeczny i polityczny, autor z największą liczbą wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej i malarz. Pseudonimy literackie: Bogdan Bolesławita, Kaniowa, Dr Omega, Kleofas Fakund Pasternak, JIK, B.B. i inne.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.